Blog

Od poniedziałku 17 lipca 2023 r. przy fabryce Ceramika Tułowice działa stacjonarny sklep z polską porcelaną i wyrobami szklanymi.

9 lutego 2023 roku podczas IV Dni Ceramiki Tułowickiej, zostało otwarte Muzeum Ceramiki "Tułowice poKolei". Mieliśmy zaszczyt gościć na uroczystym otwarciu, gdzie przemawiał Prezes Ceramiki Tułowice - Jarosław Męcik.

Kreatywne prezenty to za każdym razem duże wyzwanie. Prezent z pomysłem? Może nim być zestaw filiżanek do kawy, filiżanka do herbaty, czy kubki porcelanowe.

Porcelana Tułowice to jedna z najbardziej popularnych marek, wśród osób doceniających tradycje, jakie oferuje polska porcelana. Ceramika Tułowice jest na rynku od 1991 roku.

Czy wybranie trwałej i szlachetnej zastawy stołowej wymaga wielogodzinnego studiowania właściwości porcelany? Otóż nie! Porcelana Bone China jest nie tylko wytworna, ale także praktyczna. Produkowane z niej naczynia są wytrzymałe i przez wiele lat będą służyć przy mniejszych lub większych okazjach oraz na co dzień. 

Zastawa obiadowa jest niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Umożliwia ona podawanie codziennych posiłków, uroczystych kolacji, czy też świątecznych potraw i to wszystko oryginalnym oraz eleganckim stylu. Jaki serwis obiadowy z porcelany wybrać?

Wyroby ceramiczne towarzyszą człowiekowi od wielu lat. Odzwierciedlają one postęp technologiczny, historię oraz modę kolejnych pokoleń. Każdemu z nas ogromną przyjemność sprawia picie kawy lub też spożywanie posiłków z ulubionych naczyń. Szczególne znaczenie mają dla nas te, które są ręcznie malowane. Warto więc wiedzieć, co wpływa na jakość takich wyrobów ceramicznych. Jak wybierać te z najwyższej półki?

Ceramika polska ma wieloletnią historię oraz doskonałą renomę i to nie tylko wśród rodzimych kolekcjonerów. Mimo że okres transformacji okazał się niezwykle trudny dla branży, to jednak niektóre wytwórnie go przetrwały i do dzisiaj świetnie prosperują. Jakie marki przetrwały?

Ceramika opolska kojarzy się przede wszystkim z niepowtarzalnym wzorem, który swoje początki ma w latach 60. XX wieku. W czasach wielkiego kryzysu i pustych półek we wszystkich sklepach była ona prawdziwym kolorowym rarytasem na opolskich stołach. Najczęściej zajmowała ona miejsce za szybami w kredensach lub była specjalnie wyciągana na święta, lub w niedzielę. Porcelana opolska była zbyt cenna, aby używać jej na co dzień. 

Określenie porcelana odnosi się do bardzo szerokiej grupy przedmiotów, które wykonane zostały z ceramiki. Ich cechą charakterystyczną jest niska porowatość oraz niezwykle gładka powierzchnia. Obecnie te właściwości są powszechnie poszukiwane. Na temat porcelany krąży wiele mitów, historii i przekonań. 

Ceramika Tułowice została uhonorowana prestiżową nagrodą Opolska Marka 2018 

Dziś uchylamy rąbka tajemnicy i pokazujemy miejsce i proces zdobienia naszej porcelany, która nadal jest zdobiona ręcznie.

Ceramika Tułowice w gronie wystawców Ambiente 2019 we Frankfurcie nad Menem, największych targów dóbr konsumpcyjnych na świecie.