onas-01.jpgŁączymy doświadczenie i tradycję z nowoczesnym polskim designem

Ceramika Tułowice, marka tradycyjnych wyrobów porcelanowych i ceramicznych, obecna jest na polskim i zagranicznym rynku od 1991 roku. Oferuje szeroki asortyment dekorowanej porcelany stołowej wysokiej jakości, głównie zdobione serwisy obiadowe i kawowe. Produkty sygnowane Ceramika Tułowice powstają w historycznym miejscu łącząc doświadczenie i tradycję z nowoczesnym polskim designem.

„Tradycja w dobrym stylu” – dewiza marki - odwołuje się do najlepszych przykładów polskiego wzornictwa, od klasycznych zdobień po nowoczesną porcelanę. 

Nasi designerzy i pracownicy zadbali o urodę wyrobów, a także o to, aby były one praktyczne i wygodne.

Pragniemy, by Ceramika Tułowice towarzyszyła Państwu w wyjątkowych i uroczystych chwilach, ale również, by była z Wami na co dzień umilając każdą poranną kawę.

Grzegorz Grata, Prezes Zarządu

Ponad 200 lat historii produkcji ceramiki w Tułowicach

Produkty sygnowane Ceramika Tułowice powstają w historycznym miejscu. Historia produkcji porcelany w Tułowicach liczy ponad 200 lat. W manufakturze fajansu od początku XIX wieku powstawała ręcznie malowana porcelana, którą eksportowano na cały świat. W 1910 roku w tułowickiej fabryce pracowało 800 osób, a jej wyroby w 80% eksportowano do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Porcelanę przeznaczoną na eksport do krajów Orientu zdobili dekoratorzy sprowadzeni z Chin. W burzliwym XX wieku Porcelana Tułowice kilkakrotnie zmieniała właścicieli i profil produkcji. Od trzech dekad do tej długiej historii kolejne karty dopisuje również Ceramika Tułowice.