Czy wybranie trwałej i szlachetnej zastawy stołowej wymaga wielogodzinnego studiowania właściwości porcelany? Otóż nie! Porcelana Bone China jest nie tylko wytworna, ale także praktyczna. Produkowane z niej naczynia są wytrzymałe i przez wiele lat będą służyć przy mniejszych lub większych okazjach oraz na co dzień.

Do produkowania porcelany Bone China stosowany jest popiół kostny, który sprawia, że wyroby cechują się niezwykłą bielą, subtelnym blaskiem, wytrzymałością i lekkością. Receptura tego rodzaju ceramiki wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie została wynaleziona w XVIII wieku. Porcelana Bone China do dzisiaj jest wytwarzana właśnie według tych zapisów, co sprawia, że jest ona niezwykle pożądana przez ludzi na całym świecie.

 

Porcelana Bone China - białe złoto, czyli królowa porcelany

Bone China nazywana jest także białym złotem zarówno przez mniejszych kolekcjonerów, jak i wytrawnych koneserów sztuki. Ich szczególną sympatię zaskarbiła sobie swoim wdziękiem i niezwykłym urokiem. Porcelana wykonana według zapisów receptury wywodzącej się z Wielkiej Brytanii cechuje się wytrzymałością i długowiecznością. Dlatego też jest ona przekazywana w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Najstarsze egzemplarze sięgają wieku setek lat, co dla innych materiałów może być wynikiem wręcz nieosiągalnym. Wysoki poziom biel oraz ręczne zdobienia, które od wieku goszczą na wszystkich rodzajach porcelany, sprawiły, że w bardzo krótkim czasie Bone China zagościła na królewskim dworze.

 

Z czego produkowana jest porcelana Bone China?

Do wytwarzania najszlachetniejszej porcelany stosuje się spopielone kości zwierząt, kaoliny, kwarce i skalenie. Kaolin to skała osadowa, która nazywana jest także glinką porcelanową, natomiast skaleń to szpot polny, czyli minerał znajdujący się w skorupie ziemskiej. Zastosowanie popiołu kostnego zwierząt spowodowało, że porcelana Bone China charakteryzuje się starannym wykończeniem i przede wszystkim niezwykłą przejrzystością. Biel, która towarzyszy temu rodzajowi porcelany jest wręcz niepowtarzalna i nadaje przedmiotom prawdziwej estetyki oraz elegancji.

 

Zaletą porcelany Bone China jest jej bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, odporność na działanie środków chemicznych i to mimo cienkim ściankom oraz delikatnej strukturze. Produkcja tego typu ceramiki jest procesem skomplikowanym i wymaga bardzo dużego nakładu czasu. Zastawa stołowa z Bone China to świetna dekoracja, a także praktyczny dodatek do uświetnienia szczególnych okazji.

 

Dlaczego warto wybierać porcelanę Bone China?

Odpowiedź na to pytanie powinna być dla wielu osób bardzo oczywista. Przede wszystkim jest to najszlachetniejszy rodzaj porcelany na rynku. Cechuje się niezwykłą bielą i wytrzymałością, co sprawia, że będzie świetnie się prezentować przez wiele lat. Jej dodatkowym atutem jest znikoma porowatość i gładka oraz lśniąca struktura. Co ciekawe, porcelana Bone China może występować również w odcieniu ciepłego beżu lub kości słoniowej. Dlatego też wybierając produkty w naszym sklepie, każdy znajdzie coś dla siebie. Wysoka jakość oferowanej porcelany zdecydowanie przemawia za tym, aby kupić sobie oryginalną zastawę stołową, która świetnie sprawdzi się podczas wielu uroczystości i wywoła prawdziwy zachwyt u gości.